Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyFuerteventura na Kanárských ostrovech, ostrov s celoroční sezónou

Fuerteventura na Kanárských ostrovech, ostrov s celoroční sezónou

Kanárské ostrovy jsou pro mnohé Slováky dlouhodobě vnímány jako malá dostupná exotika na známých ostrovech, které navzdory tomu, že patří do Evropské unie jako španělské území, nabízejí na Evropu odlišné turistické možnosti. Přestože je Fuerteventura z Kanárských ostrovů jeden z největších a nejsušších, oplývá dostatkem zeleně pro ten správný exotický pocit a vnímání tohoto místa jako dovolenkového cíle. Nabídne toho víc, než jen vylíhování na pláži a poznávání hor vnitrozemí, parků místního života.

Fuerteventura Elba Sara

Ostrov Fuerteventura
Ostrov Fuerteventura je druhým největším ostrovem po Tenerife v celém souostroví. Jako všechny, i tento vznikl sopečnou činností a tak lze staré sopky rozpoznat i dnes. Rozlohu má 1660 km2 a dlouhý 100 kilometrů od nejvzdálenějších měst ostrova. Od africké pevniny se nachází přibližně 110 kilometrů. Na ostrově se nachází několik starých pevností i jejich zbytků. Pocházejí z dob, kdy o ostrov a okolní ostrovy také usilovaly různé mocnosti. Pro turisty bude nejzajímavější fakt, že oceánský vzduch a příjemné teploty od minimálně 18°C ​​po 32°C. Fuerteventuru lze podle pláží rozdělit do dvou skupin. Ostrovu se také často říká ostrov věčného jara. Rekordní teploty, které se podařilo naměřit sahaly na 43 ° během léta, což je však srovnatelné s teplotními rekordy u nás. Fuerteventura leží ve stejném teplotním pásmu jako Kalifornie, Mexiko, Florida a Karibik.

Celkově je jich zde 152 a spolu tak jde o rozlohu 75 km. Zbytek tvoří města nebo nerovný terén ideální pro fotografy, dobrodruhy a milovníky přírody. Pláže se rozdělují podle barvy. 50 kilometrů je pláží s bílým pískem a 25 kilometrů pláží obsahuje černý sopečný písek, který pochází z větraných a vodou vybroušených sopečných hornin, na které jsou Kanárské ostrovy poměrně bohaté.

Cestovní ruch a letoviska
Cestovní ruch se vyvíjel postupně od počátku minulého století, zejména díky vytvoření nového letiště a zániku staršího nevyhovujícího. Toto nové letiště El Matorral vzniklo v roce 1965 a funguje dodnes. Nejvýraznější možnosti pro zahraniční turisty hledejte na poloostrově Jandía. Na jeho východě najdete velmi pěknou a udržovanou pláž Playa de Sotavento, která je dlouhá téměř 5 kilometrů, ozdobená písečnými dunami, ale zejména oplývající nesmírnou šířkou, čímž může připomínat pláže na jihu ostrova Sal v souostroví Kapverdské ostrovy, které není z geografického hlediska až tak daleko od Kanárských ostrovů. Velice pěkná a oceňovaná je i zdejší pláž jménem Playa de Cofete, dlouhá 15 kilometrů která se táhne až po Playa de Barlovento. Obě nemají hustou hotelovou zástavbu a tak nejsou plné turistů. Přesto, nebo spíše díky tomu, ji vyhledávají lidé cíleně iz jiných koutů ostrova. Morro Jable je letoviskem s pláží jménem Playa del Matorral. Jedná se o více méně centrum, které oplývá hustší zástavbou, nákupními možnostmi. V blízkosti národního parku Parque Natural de las Dunas de Corralejo, který se nachází na severu ostrova Fuerteventura, se nacházejí i dvě nudistické pláže. Jedna i na již zmíněném poloostrově. V blízkosti je také El Cotillo, vyhledávané milovníky vodních sportů s pláží Playa del Castillo. Rodiny s dětmi a mladí lidé, kteří upřednostňují vodní atrakce a pořádné vyřázení ve vodě mohou sáhnout po aquaparku Baku Water Park, kde nechybí ani umělé vlny a pořádně dlouhé vodní skluzavky. Za centrum západní části ostrova můžeme považovat letovisko a město Gran Tarajal, které se nachází přímo u pobřeží a nabízí nákupní i odpočinkové možnosti.

Život na ostrově
Celý ostrov je od roku 2009 přírodní rezervací s ochranou. Může za to výskyt více vzácných druhů zvířat i rostlin. Žije zde poslední populace vzácného supa egyptského supa, veverky a malé ještěrky. Dále jde o různé malé druhy ptáků živících se hmyzem, motýlů a vzácný druh vážek.

Na ostrově je dobrá zdravotní péče a platné cestovní pojištění. V případě zdravotního problému se obraťte na svůj hotel, případně delegáta, který zařídí přítomnost lékaře a také všechny doklady k úhradě nákladů pojišťovnou.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články