Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeCestováníLetiště blízko pláže: zkuste ostrov Bali v Indonésii

Letiště blízko pláže: zkuste ostrov Bali v Indonésii

Bali je krásný ostrov se zcela jinou mentalitou lidí, než v zemích, které jsou pro českého rekreanta mnohem běžnější. Lákavý je pro několik navzájem odlišných pláží, zajímavých míst, přírodu i památky. Jsou mezi námi lidé, kteří vyhledávají letoviska i blízko letiště, rádi sledují letadla a zejména v exotických zemích „loví“ záběry méně známých leteckých společností a strojů přistávajících nad hlavou. Nadšenců tohoto druhu je i na Slovensku dost. Zejména na malých ostrovech jsou možnosti pro sledování letadel lepší, ochranná zóna není tak rozlehlá. Přestože Bali není malý ostrov, i zde je těch možností víc.

Kuta letadla

Kuta
Mezinárodní letiště na ostrově Bali je na jihu, v úzkém hrdle, jako by tvořilo hranici mezi malým poloostrovem na jihu. Na západní straně se nachází přistávací plocha, která je vysunuta daleko do moře. Pokud jste v letovisku Kuta, je docela jedno ve které jeho části. Po pláži se umíte přejet až na jih tak, abyste viděli letadla blíž. Pochopitelně, není možné přejít až pod přistávací zónu ani do těsné blízkosti, ale na zajímavé fotografie to postačuje.

Přistávající letadla a vůbec dopravní spojení jsou opravdu pestré. Objevují se zde letecké společnosti z Japonska, Malajsie, známé Emirates, Jet Star a spojení s Austrálií. Vždyť město Darwin, kam vede hned několik linek denně, je jen do dvou hodin cesty menším letadlem.

Cesta autem v okolí letiště
Východní část Bali v blízkosti letiště ve zmíněném hrdle může být také zajímavá. Vede tudy totiž důležitý silniční tah. Z ničeho nic se tak může nad cestou objevit přistávající letadlo z opačné strany, nebo vzlétající, což je mnohem častěji. Více spojení totiž vede právě směrem ze západu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články