Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiKim Čong-un: Severní Korea bude nadále vyvíjet "silné úderné prostředky"

Kim Čong-un: Severní Korea bude nadále vyvíjet „silné úderné prostředky“

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v pondělí zdůraznil, že jeho země bude nadále vyvíjet „silné úderné prostředky“ k posílení národní obranyschopnosti. TASR převzala zprávu od agentury Jonhap.

Kim se takto vyjádřil během setkání s představiteli a vědci, kteří přispěli k „úspěšnému zkušebnímu odpálení nového typu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-17“, uvedla oficiální Korejská ústřední tisková agentura (KCNA).

\“Pokračoval, že budeme pokračovat v dosahování cíle, kterým je posilování národních obranných kapacit a vyvíjení silnějších úderných prostředků, aby se jimi naše lidová armáda vyzbrojila,\“ uvádí se ve zprávě KCNA.

Severní Korea ve čtvrtek uvedla, že zkušebně odpálila raketu Hwasong-17. Jižní Korea a Spojené státy se domnívají, že Severní Korea opět testovala raketu Hwasong-15 a zamaskovala to jako odpálení rakety Hwasong-17, informovaly v neděli podle Jonhapu dobře informované zdroje.

Jižní Korea spolu s USA monitoruje situaci v KLDR ohledně prací v Pchunggje

Jižní Korea ve spolupráci se Spojenými státy pozorně monitoruje situaci v Severní Koreji po nedávných zprávách naznačujících, že KLDR vykonává práce směřující k obnovení provozu svého jaderného testovacího zařízení Pchunggje. V pondělí to oznámilo jihokorejské ministerstvo pro znovusjednocení poloostrova, informuje TASR podle zprávy agentury Jonhap.

Zdroje agentury Jonhap informovaly, že KLDR se snaží vybudovat zkratku k tunelu v momentálně nefunkčním testovacím středisku Pchunggje. Podle Soulu se může KLDR připravovat na celkem sedmý podzemní jaderný experiment.

Mluvčí jihokorejského ministerstva uvedla, že další kroky Severní Koreje v tuto chvíli těžko předvídat. Soul vyzval Pchjongjang k ukončení těchto aktivit a požádal o návrat k jednacímu stolu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články