Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeCestováníSeychellské ostrovy a 20 zajímavostí, které jste možná nevěděli

Seychellské ostrovy a 20 zajímavostí, které jste možná nevěděli

Seychelské ostrovy jsou již více než desetiletí na Slovensku známé jako ideál exotické dovolené. Může za to jedinečná tropická poloha, nádherné pláže, bohatá zeleň a třeba i luxus místních hotelů. Jsou izolovány od ostatních destinací a v sobě zahrnují až 115 ostrovů roztroušených blízko sebe. Dovolenou na Seychelách si většina Slováků nikdy nedopřeje, avšak neházme flintu do žita. Jednou za život si je přece jen někteří lidé dopřejí iz našich končin a přitom nepatří mezi horních 10 000. Přibližme si Seychely prostřednictvím deseti zajímavostí o ostrovech, o kterých se vyplatí mluvit.

 1. Až 115 ostrovů
  Seychely tvoří až 115 ostrovů různých velikostí. Ten nejhlavnější je Mahé, na kterém leží také hlavní město Victoria. To založili britští kolonizátoři jako přístavní město a centrum celého souostroví. V současnosti má hlavní město zhruba 30 000 obyvatel. Ostrov je kompletně vybaven, nechybí moderní čtvrť a rozvinutý turistický ruch. Nejznámější pláží je čistá Beau Vallon, kde také naleznete nejznámější hotely jako například Coral Strand, Berjyaya Beau Vallon Bay Resort, Le Meridien, Savoy Resort, Hanneman Holiday Residence. Zajímavostí je, že se nachází na druhé straně protáhlého poloostrova od Victorie. Vtip je v tom, že hlavní ostrov tvoří tolik poloostrovů, že nemá cenu zde něco nazývat poloostrovem. Další velké ostrovy jsou Praslin, La Digue a Silhouette. Praslin je druhý největší a leží 60 km na severovýchod od Mahé. La Digue je spíše rezervací, kde nefunguje výrazná výstavba a pořád je tam přirozený klid. Disponuje nádhernými plážemi a neobyčejným místem Anse Source d’Argent, tvořené granitovými skalami.

 1. Název podle francouzského ministra financí
  Francouzi ostrovy nazvali podle francouzského politika a ministra financí Jeana Moreaua de Sechelles (10.05.1690 – 31.12.1761). Ostrovy patřily do jejich Francouzské východoindické společnosti, která byla vytvořena jako konkurence a protiváha britské a holandské východoindické společnosti. Ostrovy po něm pojmenovaly jako projev pocty jeho službám.
 2. Do roku 1903 spravovány z ostrova Mauricius
  Historickou zajímavostí je, že se Seychely do roku 1903 řídily z ostrova Mauritius.
 3. Nejstarší osamocené ostrovy v oceánu
  Seychelly patří mezi nejstarší místa na světě, z ostrovů, které se nacházejí opuštěné v oceánech jsou údajně nejstarší na světě. Přesto vyznívá poněkud protikladně následující bod. Jejich základ tvoří žula, na některých místech vznikly díky korálům.
 4. Hospodářství
  Seychely jsou zajímavé tím, že největším tahákem ekonomiky je luxusní cestovní ruch a příliv obchodníků, kteří si zde pro místní zákony a nižší daně zakládají firmy. Dováží se mnoho surovin, ale vyvážejí se produkty rybolovu, zejména lovu tuňáků, kokové ořechy a produkty z kokosu a palem. Dále vyvážejí také skořici, vanilku, nebo kopru.
 5. Seychellský dějepis na školách velmi krátký
  Na Seychelách nemají děti ve školách příliš náročný národní dějepis. Přestože od objevení Portugalci v 16. století a před tím některými arabskými mořeplavci se na ostrovy lidé příliš nehrnuli, v roce 1756 ostrovy zabrala Francie jako součást kolonie Mauricius. V roce 1815 to změnila porážka Napoleona, kdy ostrovy přešly pod britskou královskou korunu. Již před tím však Británie násilně obsadila ostrovy, jelikož šlo o velmi strategickou zastávku při cestě do Indie. To už začalo konečně s úplným osidlováním ostrovů a nebyli to jen Britové, ale lidé z celého světa. Tento trend pokračuje až dodnes. Nezávislost ostrovy získaly v roce 1976.
 6. Celý svět na Seychelách
  Tradiční kulturní zvyklosti Seychelských ostrovů a jejich obyvatel jsou formovány z prvků celého světa a nejsou starší 200 let. Seychely jsou tvořeny potomky otroků, Číňany, Brity a mnoha jinými národnostmi. Říká se, že na Seychellách jsou všechny rasy a žijí bez problémů mezi sebou.
 7. Politika
  Na Seychelách se nekoná žádné překvapení. Jako bývalé francouzské a později britské území se vždy přesto, že se nachází tisíce kilometrů od Evropy, vždy podřizovalo mocnostech západní Evropy. Od osamostatnění a vyhlášení nezávislosti na Británii 29. června 1976 se v zemi zavedla vláda podobná jako například ve Spojených státech. V čele země je prezident, který řídí kabinet. Na rozdíl od USA má řadu politických stran, které tvoří kabinet.
 8. Počasí
  Počasí je na Seychelách úžasné. Může za to fakt, že zde průměrná roční teplota neklesá a ani nestoupá do žádných extrémů. Poloha u rovníku, kde toto místo obcházejí silné monzuny a větry, ani nedovoluje velkým výkyvům. Seychely můžete navštívit kdykoli během roku a vždy se zde setkáte
- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články