Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiPolsko chce mít špičkové zbraně. Získá drony Bayraktar a systémy Patriot

Polsko chce mít špičkové zbraně. Získá drony Bayraktar a systémy Patriot

Polská armáda ještě letos obdrží turecké bezpilotní letadla Bayraktar TB2, oznámil v pondělí ministr obrany Mariusz Błaszczak. Polští vojáci by podle ministra měli letos získat i první baterie amerického systému protiraketové obrany Patriot a v příštím roce americké raketomety HIMARS. „Naším cílem je, aby polské vojsko mělo 300 tisíc vojáků,“ prohlásil Blaszczak podle televize TVN 24.

Američtí vojáci nastupují do letadla amerických vzdušných sil na letišti ve Fort Bragg, ve státě Severní Karolína, ve čtvrtek 3. února 2022. Odletěli do Polska.
„Budeme vyzbrojovat polskou armádu, obstaráme její nejmodernější výbavu, nejmodernější zbraně, ale budeme armádu rozvíjet i početně,“ řekl ministr na začátku konference o obranyschopnosti země ve vojenské akademii ve Varšavě. Ozbrojené síly by se podle něj měly skládat z 250 tisíc profesionálních vojáků a 50 tisíc vojáků územní obrany z aktivních záloh.

Válka, která se odehrává v polském sousedství na Ukrajině, podle ministra potvrzuje, že stanovené směry rozvoje polských sil jsou správné, ať už jde o vyzbrojení armády, jakož io zvýšení četnosti ozbrojených sil.

„Důležité je dělostřelectvo, důležité jsou tankové jednotky, důležité jsou také drony. Úderné drony jsme objednali a letos do výzbroje polské armády dorazí drony Bayraktar turecké výroby,“ řekl Blaszczak. Příští rok polskou armádu posílí rakety HIMARS o doletu až 300 kilometrů.

K očekávané dodávce prvních baterií Patriot Blaszczak poznamenal, že systém protivzdušné obrany se bude dále rozvíjet a posilovat o další vrstvy.

V Polsku už jsou baterie raket Patriot, jedná se ale o součást amerických sil v zemi.

Systém Patriot slouží k ochraně před taktickými balistickými střelami, raketami s plochou dráhou letu i letadly. Drony Bayraktar TB2 se osvědčily jak v předminulé válce mezi Arménií a Ázerbájdžánem, tak při nynějším rusko-ukrajinském konfliktu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články