Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a Návody5 míst, která musíte vidět na ostrově Zanzibar

5 míst, která musíte vidět na ostrově Zanzibar

Zanzibar je ostrov ve východní Africe v Indickém oceánu, který poznamenala historie a nadvláda více mocností. Byla poslední baštou otroctví a obchodu s otroky ve východní Africe a velmocí co se koření a jeho exportu týče. Zde je 5 míst, která byste neměli vynechat při poznávání Zanzibaru.

Zanzibar stará pevnost

 1. Plantáže s pepřem
  v rámci výletů a poznávání ostrova se můžete vícero způsoby seznámit s tím, co Zanzibar proslavilo. Vývoz hřebíčku, muškátového oříšku či jiných plodin postavil Zanzibar na přední příčky. Sami můžete obdivovat pepř, aromatické plody vanilky, kakao, ananasy, či další druhy ovoce.
 2. Klasické Stone Town a okolí
  správná atmosféra starého centra metropole ostrova je nezaměnitelná s jinými místy na ostrově. Prohlédnout si můžete sídliště, které zde vybudovali němečtí stavitelé a vypadají zcela jinak než zbytek města. Navštivte rybí trh sousedící s trhem s ovocem a banánovým trhem, klasické trhy a různá další místa. Zajímavé je sledovat rozdíl mezi moderním životem na Zanzibaru a naším, způsob dopravy, životní hodnoty, každodenní rytmus…
 3. Staré centrum Stone Town
  Obdivujte vyřezávané staré dveře, které dávají tušit dávné zámožné majitele buď indického, či arabského původu. Podívejte se na architekturu a místní starý hamam. Sem můžeme připočítat i starou osmanskou pevnost u zahrad Forodáni a Palác zázraků, před kterým už dnes nestojí maják, ale alespoň stará děla bránící pobřeží. Zapomenout nesmíte navštívit budovy spojené se smutnou otrockou historií a anglikánský kostel Krista.
 4. Národní park Jozani
  Jozani je přírodní rezervací, do které by měl zavítat každý milovník přírody a zvířat. Návštěvník se dostává do těsné blízkosti opic vzácného druhu Guaréza červená zanzibarská a dalších druhů. Zároveň navštíví hustý deštný prales a mangrovníkový les, ve kterém přechází přes vyvýšené pevné lávky. Poznává tak zeleň a přírodu v takové podobě, kdy v ní člověk zasahuje jen minimálně.
 5. Ostrovy na západě
  poznávat Zanzibar, ale vynechat ostrovy nacházející se na jihu a západě, šnorchlovat v jejich blízkosti a vůbec plavit se mezi nimi, je jako byste ani nebyli na Zanzibaru. Projděte se k ostrovu Kwale, ochutnejte mořské potvory připravené na grilu. Místní ostrovy jsou nádhernými zdviženými korálovými útesy zarostlými zelení, které lákají objektivy fotografů a oči milovníků nádherných míst na naší planetě. Nejednou narazíte na písečné pláže s jemným pískem, nebo místa ideální pro poznávání mořského života přímo od břehu.
- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články