Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyTest Le VPN vs BullGuard VPN: Co vybrat?

Test Le VPN vs BullGuard VPN: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Le VPN, nebo je lepší dát přednost BullGuard VPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, obodovali je a skóre je 5,4/10 vs 6,2/10.

Naměřená rychlost Le VPN proti BullGuard VPN, která vítězí?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o LeVPN a Bullguard.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 59 Mb/s, případě druhé 37 Mb/s. Le VPN je o 22 Mb/s rychlejší v porovnání s BullGuard VPN.

Naměřený upload Le VPN jsme naměřili 82 Mb/s. Bullguard v průměru dosahovala 6 Mb/s, čili je o 76 Mb/s pomalejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 13 ms. Odezvu u Bullguard VPN laboratoř naměřila 220 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Le VPN se projevila o 207 ms lepší.

Výsledek Le VPN vs. BullGuard VPN činí 5 /10 : 3/10.

Zadaří se Le VPN streamovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, LeVPN tuto celkem důležitou funkci zvládá. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Bullguard odblokovat Netflix neumí.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Bullguard VPN tuto dovednost zvládá. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí obsahuje.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a blokování trackerů. Např. Le VPN nabízí ochranu před DNS úniky a BullGuard VPN např. neobsahuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V porovnání funkcí VPN je výsledek 7 /10 versus 5/10.

Jak si vede Le VPN v šíři nabízených zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Le VPN má v nabídce 136 serverů, v aplikaci BullGuard jsme našli celkem 2 000 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 1864 méně .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Bullguard VPN dosahuje počtu 16. Srovnávaná VPN jich nabízí 120, o 104 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Vždy si zkontrolujte počet současně připojitelných zařízení, kterých Le VPN zvládne 5. Bullguard současně připojí 6 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku srovnání VPN.

Které platformy umí LeVPN a které umí BullGuard?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, LeVPN zvládá přístroje na platformě Android a zabezpečí operační systém iOS. Bullguard operační systém iPhone iOS zvládá, systém Android umí bez problémů připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. LeVPN byla založena v Hongkongu. Druhá porovnávaná VPN má původ ve Velké Británii.

Služba Le VPN není v češtině, Bullguard VPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla LeVPN známky 9/10, BullGuard VPN má 10/10.

Srovnání ceny LeVPN vs. BullGuard VPN

BullGuard lze pořídit za 77 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete již od 132 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 1/10 pro první VPN a 5 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články