Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyCo je SARM a k čemu slouží?

Co je SARM a k čemu slouží?

Ti, kteří se věnují profesionálnímu sportu, dobře vědí, že steroidy mají negativní vliv na tělo. Pokud se však neobejdete bez dalších léků, nejlepší možností budou léky s trochu jiným principem účinku – SARMS. Jsou bezpečnější a nemají prakticky žádné kontraindikace, a co je nejdůležitější – nepříjemné důsledky.

Jedná se o alternativní suplementy používané v oblasti fitness a kulturistiky. Podle statistik můžete za měsíc užívání takových doplňků získat 4 až 8 kg svalové hmoty. Stojí však za zvážení, že je nutné je užívat, kombinovat fyzickou aktivitu a dodržovat správnou stravu, protože samy o sobě nejsou prospěšné a fungují pouze v kombinaci s cvičením.

Proč SARMS?

Mezi hlavní výhody těchto doplňků patří rychlá hypertrofie svalových vláken a pozitivní vliv na vazivo-kostní tkáň – stává se silnější a odolává velké zátěži.

SARMS nemají negativní účinky na pohlavní hormony, mohou je užívat muži i ženy. A nejdůležitější je, že při dopingové kontrole se tyto přísady neoznačují.

Hlavní charakteristické rysy SARMS jsou, že působí pouze přímo na kosti a svaly, aniž by současně ovlivnily hormonální systémy. Při užívání SARMS se tedy nemusíte obávat vedlejších účinků na žlázy nebo vylučování. To znamená, že pomocí těchto léků můžete rychle zvýšit svalový objem, aniž byste poškodili tělo.

Kdy a jak užívat SARMS

SARMS jsou v mnoha ohledech všestranné a takové doplňky můžete užívat, pokud jste sportovec a potřebujete rychle vybudovat svalovou hmotu, pokud potřebujete rychle zhubnout před soutěží, pokud máte zranění a potřebujete se zotavit.

Mezi SARMS existuje mnoho různých léků – 5-Alfa-Hydroxy Laxogenin, ACP-105, Andarine S-4, Cardarine, Ibutamoren, Ligandrol, Ostarine MK-2866, OTR-AC MK-2866, RAD 150, Stenabolic, Testolone, YK-11 Myostine a mnoho dalších. Ale stejně jako jakékoli jiné léky a doplňky by se měly užívat pouze na doporučení sportovního lékaře. Specialista pomůže určit požadovaný počet doplňků a optimální dobu trvání kurzu. Například pro zlepšení sportovních výsledků může kurz trvat od 12 do 14 týdnů.

SARMS jsou považovány za zcela neškodné pro tělo. Pomáhají dosahovat vysokých výsledků v tréninku, nevyžadují další terapii a jsou vhodné pro ty, kteří se věnují profesionálnímu sportu a trénují doma.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články